آموزش بهداشت اصناف

به منظور بالا بردن سطح آگاهی کارگران تهیه و توزیع مواد غذایی و پرسنل اماکن عمومی (آرایشگرها، مربیان استخر و...) در زمینه بهداشت، آموزشگاههایی خصوصی به تایید دانشگاهای علوم پزشکی و زیر نظر وزارت بهداشت و درمان، تحت عنوان آموزشگاه بهداشت اصناف در هر منطقه تاسیس شده است.
هدف از برگزاری این کلاسها، بیان مطالب بهداشتی به زبانی ساده برای کارگران مشغول به کار در این مکانها است و گذراندن این کلاسها برای افراد مشغول به کار در اماکن و مراکز تحت پوشش وزارت بهداشت مانند (نانوایها ،قنادیها، رستورانها و فست فودها و....) الزامیست.
در راستای اجرای ماده 41 آیین نامه اجرایی قانون اصلاح ماده 13 قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی که در تاریخ 18/3/1392 توسط مقام محترم وزارت برای اجرا ابلاغ گردیده است، کلیه افراد شاغل و نیز صاحبان اصناف مشمول آیین نامه اجرایی قانون مذکور ملزم به گذراندن این دوره ها در آموزشگاه های بهداشت اصناف و نیز دفاتر خدمات سلامت سراسر کشور می باشند و همچنین افراد داوطلب که برای طی دوره آموزش بهداشت عمومی و توجیهی بهداشت، به مراجعه می نمایند می توانند از این خدمات بهره مند گردند.
اعتبار این گواهی سه ساله می باشد و بر حسب نیاز واحد صنفی آموزش های بهداشتی در زمینه های بهداشت عمومی، محیط، مواد غذایی و سایر مباحث بهداشتی لازم به افراد داده می شود.

به همین منظور تمامی مالکان، مدیران و متصدیان اصناف می توانند جهت استفاده از خدمات مذکور به صفحه "مرکز آموزش" گروه زنجیره در این سامانه مراجعه و پس از تکمیل مراحل ثبت نام خود، از محتوای آموزشی بصورت مستقیم بهره برداری نمایند. 

 

 


زنجیره؛ توسعه هوشمند