مشاوره بیمه ای اصناف

بیمه یکی از آشنا ترین واژه‌هاییست که هر روزه در ادبیاتمان از آن سخن می‌گوییم و به یک مسئله عام و فراگیر هم تبدیل شده است. گاه از مشکلات بیمه‌ها سخن می‌گوییم و گاه مزیت‌های آن را بررسی می‌کنیم و در مورادی نیز با آن به صورت مستقیم سر و کار داریم و ممکن است اموال و یا اشخاص را تحت بیمه‌های مختلف قرار دهیم.

بیمه را می‌توان قراردادی تعریف کرد که در آن یک شرکت رسمی در ازای مبلغی که از بیمه گر دریافت می‌کند تعهد می‌دهد که در موراد مشخصی خسارت احتمالی او را بپردازد. بنابراین بیمه نوعی سرمایه گذاری و تعهد محسوب می‌شود.

مشاوره بیمه از آن جا یک امر ضروری است که ما با سلسله بیمه‌هایی روبه رو هستیم که ممکن است یکی بر دیگری ارجح باشد. برای مثال احتمالا در خصوص انواع بیمه‌های عمر شنیده‌اید. تبلیغات گسترده‌ای در این زمینه صورت می‌گیرد اما بهترین نوع بیمه عمر کدام است؟ چگونه می‌توان در آن سرمایه گذاری کرد؟ چه شرایطی دارد؟ چه تضمینی برای پرداخت مبالغ بازنشستگی وجود دارد؟ آیا می‌توان در کوتاه مدت هم بازنشست شد؟ این‌ها سوالاتی است که مشاور بیمه به آن پاسخ می‌دهد و همه افرادی که اقدام به بیمه کردن خود می‌کنند مایل اند تا ابتدا در خصوص آن مطالب موثقی بخوانند و یا بشنود.

هم کارفرمایان و هم کارگران در طول حیات کاری خود قطعا با برخی مسائل روابط کار روبرو خواهند شد که در بسیاری موارد حل آنها نیازمند دریافت خدمات مشاوره بیمه کارگری و قانون کار است. مواردی که گاه می‌توان با گرفتن یک مشاوره تلفنی رایگان قانون کار آن را حل کرد تا آنکه کار به دعاوی حقوقی کارگری و کارفرمایی بکشد

دلایل متعددی وجود دارد که نیاز به یک مشاور بیطرف در انجام بیمه نامه را دوصد چندان می نماید برای اینکه بدانیم این موضوع چقدر می تواند مهم باشد به مواردی اشاره می نماییم:

 1. تعدد شرکت های بیمه
 2. شناخت از بیمه مورد نیاز هر موضوع
 3. تخصصی بودن بیمه نامه ها و پیچیدگی های خاص هر بیمه نامه
 4. آگاهی از پوشش های بیمه ایی در هر شرکت بیمه
 5. راهکارهای بیمه ایی مناسب "بیمه شده" در خرید بیمه
 6. مقایسه بیطرف با توجه به تعدد شرکت های بیمه
 7. اطلاعات به روز
 8. آگاهی از نحوه پرداخت خسارت در شرکت های بیمه

 

بررسی وظایف، مسئولیت‌ها و مهارت‌های مشاور بیمه

 • توضیح دقیق و شفاف هزینه‌های بیمه
 • در نظر گرفتن شرایط بیمه گر
 • توضیح محدودیت‌های بیمه
 • معرفی بیمه‌های مشابه
 • توضیح اموری که ممکن است باعث نادیده گرفتن تعهد شود
 • توانایی برقرای ارتباط با افراد مختلف
 •  ایجاد حس اعتماد در افراد
 • تاکید بر مورادی که بیمه آن‌ها در آن به موفقیت چشمگیری دست پیدا کرده است
 •  استفاده از آمار و ارقام

به همین منظور تمامی مالکان، مدیران و متصدیان اصناف می توانند جهت استفاده از خدمات مذکور به صفحه "میز خدمت" گروه زنجیره در این سامانه مراجعه و پس از تکمیل مراحل ثبت نام خود، از خدمات تخصصی مشاوران و مراکز ارائه دهنده خدمات مشاوره بصورت مستقیم بهره برداری نمایند.

 

 


زنجیره؛ توسعه هوشمند